درباره اورس

دور ھم جمع شدیم برای گرامیداشت گذشته و خلق دوباره ی میراث طبیعت به سبک خودمانی خودمان با الھام از کوچکترین بخش ھای زندگی.

درباره ما

نقش اورس یک استودیوی طراحی در ایران-کرمان است که سعی دارد هنر و دست سازه های سنتی و محلی خود را دوباره زنده کند در اینجا ما به عنوان یک خانواده جمع شده ایم که دست آفریده های مسی را با زندگی مدرن همگام سازیم اورس درختی کوهستانی و گونه ای از درختان کاج ارزشمند و با عمری طولانی است اورس و درخت سرو از دیر باز در فرهنگ ایرانیان نماد جاودانگی و نامیرایی بوده است.

ارزش های ما

طعم نان سنگک سوخته و ارزوھای کودکیمان بوی چوب و قابلمه ھای مسی دود گرفته صدای اھنگین چکش ھا و احترام بی پایان ما برای خاطرات برای چوب و خاک و برای رنگین ترین فلزات ھمه ی آن ها که طبیعت ما را ساخته اند.
جایگزین پلاستیک آن چه را گذاشته ایم که به طبیعت بازخواھد گشت و ھمیشه قابل استفاده خواھد بود به بی نھایت شکل.
خانواده اورس ھمان درخت کویری طبیعت است کھ به حضور طبیعت زنده است و قدردانش.
در خانواده ما ھمه ایده می دھند خلق میکنند، و ما به شکل نگاه ھای شما اینده را تغییر میدھیم.

مواد ما

بازیافت و همگام بودن مواد اولیه با طبیعت

تمام سعی ما در انتخاب مواد اولیه سازگاری با محیط و توانایی بازگشت به چرخه ی بازیافت است.

تمام محصولاتی که دارای تیک بازیافت میباشند همراه با محیط زیست اند و بهترین جایگزین برای پلاستیک ، این علامت نشان میدهد که با صرف هزینه ی اندکی و یا بدون صرف هزینه، مواد اولیه این محصولات قابلیت استفاده دوباره را دارند.

                                         

این محصول سازگار با محیط زیست است این محصول سازگار با محیط زیست است

      مس

مس فلزی است که از توانایی بازیافت ان بارها صحبت شده ، و با صرف انرژی بسیار اندک دوباره قابل استفاده است حتی بدون صرف انرژی و هزینه.ما سعیمان بر این است با توجه به کارایی هر محصول از بهترین مس داخلی استفاده کنیم ، درصد خلوص هر مس و نحوه ی نگهداری در شناسنامه ومشخصات تمام محصولات وجود دارد.سعی شده در طراحی های هر مدل محصول به گونه ای از مس استفاده شود تا از خواص انتی باکتریال بودن ان و سایر مزیت هایی که برای سلامتی دارد علاوه بر زیبایی ان استفاده شود.

       چوب

چوب برایمن همیشه دوست داشتنی ترین و پر رمز و راز ترین ماده اولیه در تولیداتمون بود.تمام چوب هایی که استفاده میکنیم فاقد بیماری وکهنگی میباشند و از منابع مجاز و دارای شناسه تهیه شده است. تمام چوب ها سنباده خورده و دارای سطح صیقلی میباشند. نوع چوب مورد استفاده شده در هر محصول و کیفیت سطحی ان در شناسنامه و مشخصات فنی هر محصول موجود است.

    شیشه

شیشه و کریستال های مورد استفاده در صورت مدیریت پسماند قابلیت بازیافت دارند.شیشه از این نظر بی نظیر است که بارها می‌توان آن را به کار برد. شیشه‌های شکسته یا ضایعاتی را می‌توان با ماسه، سنگ اهک و کربنات سدیم مخلوط کرد و شیشهٔ نو به دست آورد.

       سنگ و سفال و سرامیک

بسته به کاربرد هر طرح از رنگ و نقوش سنگ بهره بردیم برای زیبایی و همراه بودن با سلیقه های مختلف.

ما از سفال و سرامیک های دستساز هنرمندان ایرانی در کنار مجموعه های مختلفمان بهره برده ایم.